VARIS. Didžiausi vario privalumai odai, plaukams ir nagams

Varis – svarbus mineralas, reikalingas raudonųjų kraujo kūnelių gamybai ir normaliam nervų bei imuninės sistemos veikimui. Jis taip pat atlieka reikšmingą vaidmenį palaikant sveiką odą, stiprius plaukus ir tvirtus nagus.
 
• Varis dalyvauja kolageno sintezėje ir yra svarbus elastino, atsakingo už odos elastingumą, vystymuisi. Jo trūkumas gali sumažinti kolageno gamybą ir paveikti odos struktūrą, stangrumą, atsparumą senėjimo požymiams.
• Vartojant vario papildus buvo pastebėtas odos tekstūros pagerėjimas ir mažesnis raukšlių susidarymas.
• Varis veikia kaip antioksidantas, padedantis neutralizuoti laisvuosius radikalus, skatinančius ankstyvą senėjimą. Antioksidacinės vario savybės dar geriau veikia, kai jis yra derinamas su vitaminais C ir E.
• Kai organizme trūksta vario, gali atsirasti pleiskanų, plaukai tapti trapūs, imti slinkti.
• Dalyvaudamas kolageno sintezėje varis padeda palaikyti sveikus plaukų folikulus ir skatina stiprių, sveikų plaukų augimą.
• Varis dalyvauja melanino, pigmento, atsakingo už plaukų spalvą, gamyboje. Jis padeda reguliuoti melanino sintezę ir ilgiau išlaikyti natūralią plaukų spalvą, pristabdyti žilimą.
• Antioksidacinės vario savybės padeda plaukus išlaikyti atsparesnius žalingam aplinkos poveikiui.
• Varis padeda reguliuoti keratino (pagrindinio nagų komponento) gamybą, taigi padeda išlaikyti sveikus, stiprius nagus.
• Dėl dalyvavimo kolageno ir elastino gamyboje bei antioksidacinio poveikio, varis gali užtikrinti spartesnį nagų augimą, jų elastingumą ir atsparumą pažeidimams.
• Tyrimai rodo, kad varis turi antimikrobinį poveikį, taigi gali padėti kovoti su nagų infekcijomis ir yra naudingas jų prevencijai.
 
Geresniam vario įsisavinimui labai naudingi vitaminai C ir E, kurie ne tik pagerina vario absorbciją, bet ir sustiprina antioksidacinį jo poveikį. Optimaliam vario kiekiui organizme palaikyti taip pat naudingi cinkas ir geležis.
 
l vitaminų ir mineralų vartojimo geriausia pasitarti su gydytoju.
 


Daugiau informacijos ir tyrimų:
 
G. Borkow "Using Copper to Improve the Well-Being of the Skin", https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4556990/
L. Pickart, A. Margolina "Regenerative and Protective Actions of the GHK-Cu Peptide in the Light of the New Gene Data", https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6073405/
M. C. Linder, M. Hazegh-Azam "Copper biochemistry and molecular biology", https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8615367/
J. R. Prohaska "Impact of copper limitation on expression and function of multicopper oxidases (ferroxidases)", https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22332037/
R. Uauy, M. Olivares, M. Gonzalez "Essentiality of copper in humans", https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9587135/
G. Vashchenko, R. T. A. MacGillivray "Multi-copper oxidases and human iron metabolism", https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23807651/
Food and Nutrition Board, Institute of Medicine, "Dietary reference intakes for vitamin A, vitamin K, boron, chromium, copper, iodine, iron, manganese, molybdenum, nickel, silicon, vanadium, and zinc", https://nap.nationalacademies.org/read/10026/chapter/1
W. B. Medeiros, K. J. Dussán Medina, S. R. Pombeiro Sponchiado "Improved natural melanin production by Aspergillus nidulans after optimization of factors involved in the pigment biosynthesis pathwa", https://microbialcellfactories.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12934-022-02002-0

TOP pasiūlymai

Jūsų naršyklė nepalaikoma. Prašome atnaujinti naršyklės versiją.