Pavasaris - metas pasirūpinti plaukais

Žiemą šaltis, saulės bei vitaminų trūkumas, patiriamas stresas neigiamai veikia plaukų būklę, todėl atėjus pavasariui šie dažnai būna nusilpę. ,,Plaukai – gražiausias moters aksesuaras“ – šypsodamasi primena ,,Mad Beauty Squad“ įkūrėja, pripažinta plaukų meistrė Margarita Jakučinskaitė bei dalinasi patarimais, kaip išvengti sezoninio plaukų šoko. 

Kodėl po žiemos plaukai atrodo nualinti? 

Atėjus pavasariui, po ,,šalto-šilto oro šoko“, kurį kasdien patiriame vos išėję iš namų į lauką, vėjo ir nuolatinio plaukų sąlyčio su viršutiniais rūbais, plaukai praranda lankstumą, blizgesį ir net spalvą. Dėl šalto oro sunkiau užsidaro plauko žvyneliai, todėl drėgmė plaukuose neužsilaiko, šie dažniau ima pūstis ir lengviau praranda dalį naudingų medžiagų. Vitaminų ir mineralų stygius, stresas, prasta mityba, žalingi gyvenimo įpročiai taip pat įtakoja padidėjusį plaukų slinkimą ir jų sezoninį nualinimą.

Margarita, kaip sustiprinti plaukus ir sustabdyti jų slinkimą? 

Vienintelė gyva plauko dalis yra šaknis. Ši, sudaryta iš aktyviai besidalijančių ląstelių, yra plauko maišelyje – folikule. Plaukų folikuluose „statybinis“ baltymas keratinas skatina ląsteles dalintis, o patį plauką augti. Todėl norint tinkamai pasirūpinti plaukais, pirmiausia reikia pradėti nuo tinkamos mitybos, kuri skatintų šio baltymo gamybą organizme. Jei visgi mitybos sureguliuoti nepavyksta arba norisi greitesnio poveikio rinkitės grožio papildus, kurių sudėtyje yra maistinių medžiagų, prisidedančių prie normalaus plaukų augimo: hidrolizuoto keratino, B grupės vitaminų, ypač biotino, seleno, cinko. Kadangi mūsų organizme visi audiniai ir juose vykstantys procesai glaudžiai susiję, reiktų nepamiršti pantoteno rūgšties ir vitamino B6, kurie užtikrina gerą emocinę mūsų būklę, bei antioksidantų, kurie apsaugo ląsteles (taip pat ir plaukų folikuluose esančias) nuo oksidacinės pažaidos. 

Kaip padėti plaukams išoriškai?

Matoma plaukų dalis, tai – išaugusios suragėjusios negyvos ląstelės, kurios yra tokio tvirtumo, kokį tuo metu, kai jie augo, gavo maitinimą iš šaknies. Jeigu plaukai jau nusilpo, šiuolaikinės priemonės leidžia pagerinti ar net atstatyti jų būklę. Tokiu atveju plaukams reikia visko, ką jie prarado – drėkinančių šampūnų, kondicionierių, baltyminių kaukių, nenuplaunamų kondicionierių bei aliejų. Rekomenduoju profesionaliuose salonuose išmėginti smūginę maitinamųjų kaukių procedūrą, ši padės sustiprinti plaukus artėjant pavasariui. Visgi, reikia nepamiršti, jog nesustiprinę organizmo, iš kurio auga plaukai, nei gražių, nei ilgų, ilgai plaukų neišlaikysime.  Tai, ką matome išorėje, yra rezultatas to, kaip rūpinamės savimi tiek iš vidaus, tiek išoriškai.

#tobulaesitu

Jūsų naršyklė nepalaikoma. Prašome atnaujinti naršyklės versiją.