Kaip pavasarį atgaivinti veido odą

Žiemą mūsų odą veikia šaltis, kontrastinga temperatūra, aplinkoje esančios drėgmės trūkumas. Šalčio poveikio pasekmė pavasarį – odos raginio sluoksnio sustorėjimas. Tokiu būdu ji bando apsisaugoti, o galiausiai atrodo šiurkštesnė nei vasarą ir praranda glotnumą bei gyvybingumą. ,,SKINCÉLL“ estetinės dermatologijos klinikos vadovė Karolina Dromantienė papasakojo kaip oda reaguoja į šaltojo sezono sąlygas ir kaip jai padėti.

Karolina, ar tiesa, kad pavasarį oda atrodo praradusi gyvybingumą?

Taip. Atėjus pavasariui, prašydamos padėti atgaivinti papilkėjusią, išsausėjusią ir drėgmę praradusią odą, į specialistus kreipiasi vis daugiau moterų. Kartais jos ateina dėl odą ištikusių tam tikrų alerginių reakcijų.

Kodėl taip atsitinka?

Žiemą Lietuvoje itin trūksta saulės. Mes negauname pakankamai vitaminų, o atėjus pavasariui jų atsargos organizme beveik visai išsenka. Mūsų odą neigiamai veikia permainingi orai, šaltis ir vėjas. Odos būklės pablogėjimui įtakos turi ir sausas oras patalpose.

Karolina, kaip pavasarį pasirūpinti žiemos sezono paveikta oda namuose?

Jokiu būdu nenaudokite itin agresyvių veido prausiklių, kartą ar net du kartus per savaitę būtinai atlikite švelnų veido odos šveitimą rūgštiniais arba fermentiniais šveitikliais, kad padėtumėte pasišalinti suragėjusioms odos ląstelėms. Labai svarbu naudojamo kremo sudėtis. Joje turi būti keramidų, riebiųjų rūgščių, cholesterolio, skvaleno bei trigliceridų. Šios medžiagos padeda atstatyti natūralias odos funkcijas. Bent kartą per savaitę veido odą palepinkite drėkinančiomis veido kaukėmis, kurios greičiau padės atstatyti odos drėgmės balansą, sugrąžins jai natūralų spindesį.

Ar pakanka oda rūpintis išoriškai?

Jokiu būdu ne! Svarbu prisiminti, kad mūsų išorinis grožis priklauso nuo gyvensenos ir to, kaip rūpinamės organizmu ir sveikata. Jokie kremai, veido kaukės ar panašūs produktai nepadarys stebuklo, jei mes netaisyklingai maitinsimės, gersime nepakankamai vandens, nepailsėsime ar patirsime stresą.

Kokios medžiagos, padedančios išsaugoti gyvybingumą, odai yra svarbiausios?

Ko gero, šiandien nerastume žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs apie kolageną. Kolagenas yra svarbiausias mūsų kūno baltymas, nuo kurio kiekio mūsų organizme priklauso odos būklė, jos elastingumas ir gebėjimas atsinaujinti. Dažniausiai kolagenas yra siejamas su odos jaunyste ir grožiu.
Kita svarbi medžiaga mūsų odos grožio puoselėjimui – hialurono rūgštis. Ją taip pat gamina mūsų organizmas – jos daugiausia yra mūsų odoje. Hialurono rūgštis turi ypatybę pritraukti ir išlaikyti didelį kiekį vandens. Todėl ji yra atsakinga už mūsų odos drėgmės išsaugojimą. Be kita ko, hialurono rūgštis skatina ir kolageno gamybą organizme.
Dar mūsų odos jaunystės ir grožio išsaugojimui yra labai svarbūs antioksidantai. Antioksidantai tai medžiagos, kurios saugo mūsų odą nuo žalingo aplinkos poveikio: UV spindulių, oro taršos ir kt. Populiariausi žinomi antioksidantai: vitaminai C ir E. Vienas iš stipriausių gamtoje randamų antioksidantų yra vynuogių sėklų ekstraktas, kurio poveikis yra 20 kartų stipresnis nei vitamino C ir net 50 kartų stipresnis nei vitamino E. Žinoma, mūsų odos grožio puoselėjimui taip pat labai svarbūs vitaminai ir mineralai. Svarbiausi B grupės vitaminai ir vitaminas A.


Odos specialistė dalinasi TOP 5 veiksmų ir priemonių atmintine, kuri padės užtikrinti, jog oda pavasarį švytėtų:

Visavertiškai ir subalansuotai maitinkitės, naudokite odai skirtus maisto papildus bei kokybiškai ilsėkitės;
Išmėginkite ,,JetPeel“ procedūrą;
Šveiskite odą 1-2 kartus per savaitę;
Naudokite vitamino C serumą;
Naudokite vitaminą A (retinolį).

BIOCELL Beauty Shots, geriamas kolagenas su vitaminais ir mineralais odai, plaukams, nagams / AKCIJA 1+1
AKCIJA 1+1

BIOCELL Beauty Shots, geriamas kolagenas su vitaminais ir mineralais odai, plaukams, nagams / AKCIJA 1+1

46.48 €

Pajusk skirtumą odai, pasirinkdama BIOCELL Beauty Shots. Geriausi maisto papildai grožiui yra tie, kurie suteikia odai gilų drėkinimą iš vidaus, didina elastingumą ir skatina stangrumą, slopina odos senėjimo procesus, neutralizuoja žalingą aplinkos poveikį. BIOCELL Beauty Shots sudėtyje - optimaliai suderinta, intensyvaus poveikio tobulos odos formulė su hidrolizuotu kolagenu, hialurono rūgštimi, ypač stipriais antioksidantais ir vitaminais bei mineralais. Praturtink savo odą dabar.

TOP pasiūlymai

Jūsų naršyklė nepalaikoma. Prašome atnaujinti naršyklės versiją.