Keratinas: sveikiems ir spindintiems plaukams

Keratinas – kas tai?

Keratinas — šių dienų baltymas-žvaigždė, regis, minimas beveik visur: nuo žurnalų puslapių iki socialinės medijos. Apie jį kalba ir grožio specialistai, pas kuriuos einate tvarkytis plaukų, o atidžiau panagrinėję naudojamų plaukų priemonių sudėtį, etiketėje greičiausiai taip pat rastumėte šį pavadinimą.

Tačiau ar žinote, kaip iš tiesų keratinas gali prisidėti prie mūsų grožio, o ypač plaukų, puoselėjimo?

Keratinas yra natūraliai odoje, plaukuose ir naguose aptinkamas baltymas. Jis gali būti kietas (kaip naguose) arba minkštas (kaip odoje), tačiau kad ir kokia būtų keratino tekstūra, pagrindinė jo užduotis išlieka ta pati: keratinas atlieka apsauginę funkciją, ir būtent nuo jo kiekio organizme priklauso ir mūsų epidermio būklė. Kadangi tai — apsauginis baltymas, keratinas, skatindamas ląstelių augimą ir pažeistos vietos regeneraciją, taip pat prisideda ir prie greitesnio žaizdų gijimo.

Pakankamas keratino kiekis organizme užtikrina mūsų odos ir plaukų apsaugą nuo ultravioletinių spindulių, kitų išorinių dirgiklių, ir, svarbiausia, padeda palaikyti struktūrinį vientisumą tarp ląstelių, suteikia tvirtumo ir nepraleidžia vandens. 
Keratinas sudaro maždaug 70 procentų epidermio struktūros, tačiau dar svarbesnis jis yra mūsų plaukams: net 97 procentus mūsų plaukuose esančių medžiagų sudaro būtent šis baltymas. Kitaip tariant, tai reiškia, kad kiekvienas plika akimi matomas plaukas pagrinde yra sudarytas būtent iš keratino. Keratino skaidulos yra polipeptidai, kiekvienas kurių sudarytas iš keleto šimtų amino rūgščių. Plaukų folikuluose keratinas skatina ląsteles dalintis, o patį plauką – augti.

Keratinas natūraliai randamas ne tik mūsų, bet ir gyvūnų organizmuose, ir gali būti kelių skirtingų formų. Natūralia forma jo galima rasti avių vilnoje, paukščių plunksnose, raganosių raguose ar net kai kurių gyvūnų letenose. Keratinas taip pat gali būti išgaunamas iš natūralaus šilko pluošto, randamo šilkaverpio kokone, arba iš kviečių baltymų. 

Ko gero, visi norėtume, kad mūsų oda, nagai bei plaukai išliktų elastingi, tvirti ir puikios būklės visą gyvenimą. Tačiau bėgant metams, dėl neigiamo aplinkos poveikio, netinkamos mitybos, streso,  hormonų svyravimų, fizinio išsekimo, keratino kiekis organizme mažėja. Todėl oda praranda savo elastingumą, ima raukšlėtis, šerpetoti, nagai ima lūžinėti, plaukai netenka blizgesio, glotnumo, tampa porėti ir silpni. 


Kokį keratiną rinktis? 

Šiuo atveju, keratinas gali būti itin puikus pagalbininkas, tačiau reikia žinoti, kokį keratiną pasirinkti. Pavyzdžiui, daugelyje senėjimą stabdančių priemonių randamas gyvulinės kilmės keratinas yra išgaunamas iš kanopų, ragų ir plunksnų. Šios gyvulių kūno dalys ištirpdomos labai aukštoje temperatūroje, pakeičiant jų formą, tačiau po to keratinas tampa visiškai nebenaudingas mūsų odai. Labiausiai vertinamas yra biologiškai aktyvus arba funkcinis keratinas, išgaunamas iš avių vilnos — jis išlaiko savo pradinę formą, ir būtent šio tipo keratino reikėtų ieškoti etiketėse, renkantis kosmetines priežiūros priemones. 

Tuo tarpu norintiems keratinu papildyti savo organizmo atsargas iš vidaus, reikėtų rinktis geriamą hidrolizuotą keratiną, išgautą iš avių vilnos: būtent iš avių vilnos išgaunamas keratinas yra struktūriškai panašiausias į žmogaus organizme esantį keratiną. Hidrolizuojant keratiną, jo grandinės suskaidomos į keletą nedidelių dalelių, vadinamų tripeptidais, kurios geba lengviau prasiskverbti pro žmogaus žarnyno barjerą. Dėl to kraujas tripeptidus išnešioja po visą organizmą, o pirmiausiai jie patenka būtent ten, kur jų labiausiai reikia. 

Įsivaizduokite: mūsų plauką sudaro plauko ašis, įskaitant ir pagrindinius jo sluoksnius: kutikulę, žievę ir šerdį. Hidrolizuoto keratino molekulės geba prasiskverbti į patį plauko vidų, užpildo visas — net ir mažiausias — pažeistas vietas, sulygina plauko plaviršių, ir taip padeda apsaugoti plaukus nuo išorinio aplinkos poveikio: saulės, vėjo, šalčio, karščio, plaukų formavimo ir kt. Kitaip tariant, hidrolizuotas keratinas atstato natūralų plauko apsauginį sluoksnį, papildydamas prarastus baltymus iš vidaus, tad plaukai atgauna žvilgesį, elastingumą, tampa stipresni ir sveikesni. Dar daugiau: dėl tokios formos keratino naudojimo sumažėja plaukų šakojimasis, lūžinėjimas, atsiranda blizgesys. 


Patvirtintas poveikis

Tai patvirtino ir 2019 metais Italijoje atliktas mokslininkų tyrimas. Rezultatai atskleidė, kad hidrolizuotas keratinas dėl savo bioaktyvumo itin gerai pasisavinamas organizme. Dėl to tiriamieji, tarp kurių buvo ir moterų, ir vyrų, džiaugėsi greitesniu plaukų augimu, sumažėjusiu plaukų slinkimu, pagerėjusia plaukų struktūra: jie tapo kur kas tvirtesni ir sveikesni, atgavo žvilgesį, spindėjimą ir elastingumą. 
To paties tyrimo metu buvo pastebėta, kad ženkliai pagerėjo ne tik tiriamųjų plaukų, bet taip pat ir odos bei nagų būklė: vos per 90 dienų nagai tapo kur kas stipresni ir mažiau lūžinėjo, oda atgavo drėgmę, tapo elastingesnė, o raukšlių gylis sumažėjo net 11 procentų. 

Norint dar efektyvesnio poveikio, hidrolizuotą keratiną derinkite su B grupės vitaminais, selenu, cinku, biotinu, variu. Toks derinys ne tik apsaugos nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, bet ir pilnai pasirūpins plaukų grožiu iš vidaus. 

BIOCELL Hair Shots, geriamas keratinas su vitaminais ir mineralais plaukams / AKCIJA 1+1
AKCIJA 1+1

BIOCELL Hair Shots, geriamas keratinas su vitaminais ir mineralais plaukams / AKCIJA 1+1

46.28 €

Pajusk skirtumą plaukams, pasirinkdama BIOCELL Hair Shots. Geriausia priemonė plaukams yra ta, kuri suteikia plaukams vešlumo, stabdo jų slinkimą ir skatina augimą, giliai maitina odos šaknis, padeda plaukams žavėti sveika išvaizda ir spindesiu. BIOCELL Hair Shots sudėtyje - optimaliai suderinta, intensyvaus poveikio tobulų plaukų formulė su hidrolizuotu keratinu, nepakeičiamu naujos kartos ypač stipriu antioksidantu SOD, biotinu, cinku, variu ir b grupės vitaminais. Praturtink savo plaukus dabar.

TOP pasiūlymai

Jūsų naršyklė nepalaikoma. Prašome atnaujinti naršyklės versiją.