Graži oda — misija įmanoma: kaip tinkamai prausti ir valyti veido odą?

Graži, skaisti, švytinti — ne paslaptis, kad norint džiaugtis tokia veido oda, būtina skirti laiko ir dėmesio tinkamai jos priežiūrai.
Kiekvieną dieną mūsų veido odą veikia daugybė veiksnių: temperatūros pokyčiai, žalingi UV spinduliai, aplinkos užterštumas, kosmetika, prasta mityba ar netgi stresas. Rezultate — net 80 procentų žmonių visame pasaulyje šiandien turi nešvarią veido odą.
Ir nors informacijos, kaip geriausiai rūpintis veido oda, norint, kad ji spindėtų ir būtų nepriekaištinga, yra labai daug, į ką iš tiesų reikėtų atkreipti dėmesį?
Šiandien lengva pasiklysti daugybėje siūlomų odos priežiūros būdų ir metodų: vienos renkasi specialius namie naudojamus LED įrenginius, kitos geria vitaminus ir maisto papildus, kurie padeda palaikyti gerą odos būklę, dar kitos perka brangias veido priežiūros priemones: serumus, kremus, kurie drėkina, maitina, skaistina veido odą.
Tačiau yra ir dar vienas kertinis dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, norint džiaugtis gražia veido oda: veido valymas ir prausimas.


Kodėl tai taip svarbu?

Dienos metu mūsų oda traukia ore esančias bakterijas ir taršą. Be to, kiekvieną dieną mes prarandame apie 50 miljonų odos ląstelių, kurios, jeigu nevalysime veido odos, kaupsis ant mūsų veido ir paspartins veido odos senėjimo procesus, bėrimą, pigmentaciją, užkimš poras, o veido oda atrodys papilkėjusi ir praradusi gyvybingumą.
Veido odos specialistai šiuo klausimu turi vieningą nuomonę: norint džiaugtis gražia veido oda, kruopšus veido prausimas ir valymas turėtų tapti kasdieniu įpročiu. Tai padės nuo veido pašalinti per dieną susikaupusius nešvarumus, negyvas odos ląsteles, makiažą ir visus kitus poras kemšančius dalykus.
Net jeigu nenaudojate makiažo, veido odą vis tiek būtina valyti: kiekvieną dieną ji kontaktuoja su įvairiomis odos priežiūros priemonėmis, pradedant drėkinamaisiais kremais ir baigiant apsaugos nuo saulės produktais, jau nekalbant apie prakaitą, ant veido susikaupusius riebalus ir t.t.
Tačiau tik nuplauti odą vandeniu nepakanka: svarbu tai daryti teisingai, pasirenkant tinkamą laiką, veido odai tinkančias priemones, galiausiai — nedaryti to per dažnai.
Štai keli patarimai, kaip reikėtų prausti ir valyti veido odą, norint, kad ji būtų švytinti ir graži.


1. Prauskite veidą ryte ir vakare

Daugelis galvoja, kad veido odą pakanka nuprausti vieną kartą — vakare, taip pašalinant per dieną ant jos susikaupusius nešvarumus.
Tačiau iš tiesų veidą prausti reikėtų ir ryte, ypatingai todėl, kad miegant, verčiantis nuo vieno šono ant kito, įvairios bakterijos ir net riebalai nuo mūsų plaukų labai nesunkiai patenka ant mūsų veido bei akių. Be to, visi veido priežiūros produktai — serumai bei naktiniai kremai — turėtų būti nuvalomi nuo veido, prieš imantis rytinės veido priežiūros rutinos.
Taigi, net jeigu prausiate veidą vakarais ir itin daug dėmesio skiriate pagalvių užvalkalų keitimui, vis tiek nepamirškite savo veido oda pasirūpinti ir rytais.
Jeigu jūsų veido oda yra itin jautri, rytui rinkitės švelnų veido prausiklį arba tiesiog nuvalykite veidą miceliniu vandeniu.


2. Pasirinkite tinkamą vandens temperatūrą

Nors karšto vandens naudojimas veido prausimui gali atrodyti kaip labai malonus ritualas, iš tiesų jis gali pridaryti daugiau žalos negu atnešti naudos.
Karštas vanduo skatina didesnį riebalų išsiskyrimą, dėl to ima kimštis poros, oda greičiau užsiteršia. Be to, karštas vanduo natūraliai silpnina apsauginį veido odos barjerą, kurio dėka išlaikomas veido odos vientisumas, todėl laikui bėgant oda ima sausėti, niežėti ir pleiskanoti.
Priešingai: veidą reikėtų prausti drungnu vandeniu.


3. Vien tik veido prausiklio gali neužtekti

Taip, tinkamas prausiklis yra pirmasis žingsnis, norint džiaugtis gražia veido oda.
Tačiau jeigu kiekvieną dieną naudojate nemažai makiažo priemonių, ypač tokių, kurios savo sudėtyje turi mineralinių SPF ingredientų ar aliejaus, vien tik prausiklio gali nepakakti, nes kai kurie jų tiesiog nėra skirti makiažo nuvalymui.
Tad jeigu naudojate tokias makiažo priemones, kurios netepa drabužių ar yra atsparios vandeniui, prieš prausiant veidą prausikliu, pirmiausiai visuomet kruopščiai nuvalykite makiažą.


4. Nepamirškite veido odos šveitimo

Bent kartą per savaitę veido odą reikėtų nušveisti, naudojant specialias šveičiamąsias priemones. Tai padės atsikratyti negyvų odos ląstelių, nešvarumų ir kitų poras užkemšančių dalykų. Be to, išvengsite įvairių odos uždegimų, užkirsite kelią spuogelių bei inkštirų susidarymui. Oda atsigaus, taps gyvybinga, sumažės raukšlelių, pigmentinių dėmių, suaktyvinsite kraujotaką.
Tačiau turėkite mintyje, kad labai dažnai šveisti veido odos negalima: per dažnai naudojant šveitiklius, suardomas natūralus veido odos barjeras, užtikrinantis drėgmės balansą ir ją apsaugantis, todėl oda tampa jautri, išsausėja ir ima pleiskanoti.
Turint jautrią veido odą, odos specialistai rekomenduoja šveitklį naudoti ne dažniau kaip vieną ar du kartus per mėnesį.


5. Prireikus efektyvesnio veido valymo, naudokite valomąsias kaukes

Vienos efektyviausių veido valymo kaukių šiai dienai — burbulinės veido kaukės. Šio tipo kaukės atsirado ir itin išpopuliarėjo Korėjoje prieš kelerius metus, o šiandien Lietuvoje jų jau galima rasti ir tokių prekės ženklų produkcijoje kaip Biocell.
Burbulinė veido kaukė — ne tik smagus, bet ir itin efektyvus būdas šiek tiek pakeisti veido priežiūros rutiną, padedantis pašalinti nešvarumus, riebalų perteklių ir makiažo likučius nuo veido odos vos per 10 minučių.
Burbulinė veido kaukė nuo kitų veido kaukių skiriasi tuo, kad dėka deguonies susijungimo su specialiomis kaukėje esančiomis medžiagomis, veidas išvalomas kur kas giliau ir efektyviau.
Renkantis burbulinę veido kaukę, visuomet atkreipkite dėmesį į jos sudėtį ir rinkitės tokią, kurios lakštas pagamintas iš bambuko anglies pluošto. Bambuko anglies pluošto kaukės yra porėto pluošto, kuris pasižymi puikiomis absorbuojančiomis ir detoksikuojančiomis savybėmis. Tokia kaukė ne tik šalina nešvarumus ir odos riebalų perteklių, bet ir gerina kraujotaką bei skatina odos atsinaujinimą.
Reguliariai naudojant burbulinę kaukę pastebėsite, kad oda ėmė švytėti, yra sudrėkinta, atsigavusi ir glotni.
Prieš
naudojant šią kaukę, nepamirškite prieš tai nusivalyti makiažo ir nuprausti veido prausikliu.

BIOCELL valomoji lakštinė veido kaukė
-30%

BIOCELL valomoji lakštinė veido kaukė

4.61 € 6.59 €

Bur bur bur... Ar girdi kaip burbuliuoja valomoji BIOCELL veido kaukė ir burbuliuodama šalina nešvarumus, riebalų perteklių bei makiažo likučius? Skamba neįtikėtinai, bet tai tiesa. Išbandyk kitokią, giliai valančią deguonies kaukę su aktyviąja anglimi. Vos per 10 minučių jį giliai išvalo veido odą, atgaivina ir suteikia švytėjimo. Išbandyk ir įsitikink.

TOP pasiūlymai

Jūsų naršyklė nepalaikoma. Prašome atnaujinti naršyklės versiją.